Sisekorra eekirjad täiskasvanute laagrile

Sisekorra eekirjad täiskasvanute laagrile

1. Laagri tegevus toimub KutiMuti laagri territooriumil, kust lahkumine kooskõlastatakse personaliga.
2. Enne sööki ja tualetis käies pestakse käsi ja kuivatatakse ainult isiklikku rätikusse.
3.Toitu palutakse kokal tõsta taldrikule nii palju, kui soovitakse ära süüa.Teed ja kohvi juuakse kruusidest, klaasid võivad puruneda kuuma joogiga. Jooginõusid ei viida tubadesse. Söögivälisel ajal tarbitakse vett isiklikust joogipudelist. Värske joogivesi on kogu aeg saadaval sööklas.
4. Söömise lõppedes asetab igaüks tooli oma kohale laua alla, toob ise toidunõud kogumiskandikule, tühjendab taldriku toidujäätmetest kogumisnõusse.Vedelikke kogumisnõuss ei kallata, kasutatud salvrätikud lähevad prügikasti.
5. Toa korrashoiu eest vastutab kogu tuba. Koristusvahendid on igas toas olemas.
6. Tühjad pakendimärgiga pudelid kogutakse koristaja ruumis asuvasse kotti, paber ja papp läheb kamina juurde.Prügikonteiner asub maja tagaküljel, konteinerisse visatakse sodi ilma kilekotita, prügikotte taaskasutatakse. Ka kaasa võetud toiduainete jäätmed viiakse sööklas asuvasse
kogumisämbrisse (puuviljade koored, marjad, maiustused ilma paberita jmt). Kaasa toodud purgid viiakse laagrist lahkudes endaga kaasa.
7. Ruumidest lahkudes kustutatakse tuled (oma tuba, WC, saun, söökla ja kõik üldkasutatavad ruumid, kust sina lahkud viimasena)
8. Laagri üritustest võtavad kõik osa ja on kohal õigeaegselt.
9. Igaüks hoiab isiklikke asju hoolikalt. Riideid hoitakse kotis voodi all ja pealisriideid riidepuul. Laagri juhtkond ei vastuta kaasavõetud raha, esemete ja telefonide eest. Märjad riided ja rätikud pannakse kuivama pesunöörile.
10. Sisehoovis ei mängita palli. Muruplatsid staadioni pool on väga tallamistundlikud, seetõttu liigutakse seal ainult mööda teed.
11. Aknaid avatakse ainult ülevalt tuulutusasendist, aknalaudadel istumine on keelatud.
12. Siesta on puhketund, mis on ette nähtud soovijatele puhkuseks (uinakuks). Sel ajal on 2.korrusel vaikus ja majas karjumine ja ringijooksmine välistatud.
13. Kõik rikutud ja lõhutud laagri vahendid (k.a. toa mööbel, aknad, uksed, laed, seinad, toidunõud, spordivahendid, koristusvahendid jmt) tuleb asendada, kinni maksta või kokkuleppel juhtkonnaga remontida.
14. Naridest allatulekuks kasutatakse redelit! Jalgadega ülemise nari lippide tõukamine keelatud.
15. Telefone kasutame siesta ajal.
16. Kui laagrist lahkutakse enne vahetuse lõppu, tuusiku maksumust ei kompenseerita.
17. Majja tulles vahetatakse välisjalanõud sisejalanõude vastu, fuajee põrandale jalanõusid vedelema ei jäeta. Igaühel on fuajees riiulis üks paar jalanõusid. Jalka buutsad ja spordijalanõud on toas seina ääres hoiul. Lehtlasse ja talveaeda sisenetakse ilma jalanõudeta.
18. Majja sisenedes pühitakse jalad puhtaks, ükskõik mis ilmaga!
19. Käitume laagris viisakalt ja suhtume üksteisesse lugupidavalt.