KutiMuti
KutiMuti laager

KutiMuti laager

Harjumaa, Lääne-Harju vald, Laulasmaa küla, Lohusalu tee 6

Lohusalu poolsaare looduslikult kaunis männimetsaga piirnev mererand.

Laagrimaja on ehitatud 1977 aastal. Renoveeritud täielikult 2010 aastal.

Majutus- naridega toad  kolmele, kuuele ja 12-le inimesele. Majas on eraldi poiste ja tüdrukute duširuumid ja puuküttega leilisaun.

Laagrit toitlustavad meie oma kokad tunnustatud laagriköögis, menüüs on kolm korda päevas soe söök, lisaks õhtuoode.

ionicons-v5-j

Kasvatajateks on pedagoogid ja  tudengid Tallinna Ülikoolist,  Tartu Ülikoolist ja Viljandi Kultuuriakadeemiast noorsootöö, pedagoogika, teatri- ja tantsuõppe  erialadelt.

Laagri vanemkasvatajad ja laagri juhataja on noorsootöö eriharidusega pedagoogid. Kõik kasvatajad on läbinud erialakoolituse ja  omavad  vastavat tunnistust.    

Päevaprogrammis lähtume eelkõige soovist arendada ja kujundada intelligentset, kultuuritarbimise harjumusega ja tervet noorsugu- meie laager on sobilik aktiivsetele ja loovast tegutsemisest huvitatud lastele ja noortele. KutiMuti laagri programm sisaldab palju sportlikke ja vastupidavusliku suunaga huvitavaid ühisettevõtmisi, samas on päevaprogrammis igakülgselt arendav loovtegevus: draamaõpe, tantsu- ja laulutunnid. Programm kannab endas eluks vajalike sotsiaalsete oskuste ja iseseisvuse  harjutamist.  

Vahetused toimuvad ka sügis-talvistel koolivaheaegadel. Nende kohta saadetakse eraldi info huvilistele.

Lisaks on KutiMuti Noortelaager  ainuke laager, kus aastaringselt tegutseb laagri näitlemishuvilistest moodustatud KutiMuti draamastuudio. Stuudio korraldab alates 2003. aastast populaarset vabariiklikku koolinoorte teatrifestivali Teenifest.

Laagri juures tegutseb 2003. aastast Laulasmaa õpilasmaleva rühm, kes hoiab korras meie laagri territooriumi ja abistab kokka köögi ettevalmistustöödes. Muru niitmine, teede pühkimine, lillede kastmine, puude ladumine, maja korrashoid- need on tööd, mida meie tublid malevlased teevad laagri juures. Lisaks saab taskuraha teenida kohalikes supelrandades jäätise müügiga.

Laagri traditsioonide hulgas on  rebaste ristimine, minirogain, jalgsimatk koos seiklusülesannetega, olümpiamängud, kontsert koos iga vahetuse oma lavastuse ja tantsuga,  kirjasõprade postkast, raudkuti ja raudmuti mitmevõistlus,  seiklusrada, laagri pulmad, laagrisuve matused ja palju muud põnevat…

Palun veenduge, et enne laagrisse registreerimist olete tutvunud laagri info alajaotustega!

Soovituslik lugemismaterjal: 
lastekirjanik Jaak Urmeti artikkel “Õpetajate Lehes”;  “Tänapäeva vatitupsulapsed ja päris elu”