Personal

Personal

KutiMuti Noortelaagri personal

TIIU MÄGI

Tiiu on KutiMuti laagri looja ja vaimne juht. Lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, Tallinna Pedagoogilise Seminari noorsootöö eriala, õppinud EMTA Lavakooli magistriõppes, läbinud kümneid erialakoolitusi Eestis ja mujal maailmas. Tiiu elutee on katkematu enesetäiendamise ja maailma-avastamiste jada. Loomult optimistlik ja uudishimulik, on ta samas nõudlik nii enda kui teiste vastu. Kõrge vastutustundega ja sõnapidaja. Armastab teatrit, sporti, mägedes matkamist ja reisimist ning jagab ennast nende armastuste vahel. Laste ja noorte keskel tunneb ennast ülihästi ja unustab tavaliselt siis ka oma vanuse (et ikka ise mängudes ja seiklustes täiega kaasa lüüa). KutiMuti laager Laulasmaal on üks tema elutöödest.

INGER KIVARI

KutiMutisse tulin ma esimest korda 11- aastasena. Olen olnud siin laagrilaps, malevlane ja KutiMuti Stuudio liige. Mind on aastaid saatnud armastus teatri vastu, lõpetasin ka gümnaasiumi VHK teatriklassis. Lisaks teatrile meeldib mulle ka rattaga sõita, heegeldada ja rahvatantsu tantsida. KutiMuti on andnud mulle rikkaliku teadmiste ja kogemuste pagasi ning palju uusi tutvusi. Omast kogemusest saan öelda, et KutiMuti kasvatab lastest töökad, julged ja elujõulised noored. On nii südantsoojendav kuidas lapsed avanevad KutiMutis olles ja kuidas noored tunnevad siin ennast vabana, sest siin muud moodi ei saagi!

KATARINA JETTE SÕERDE

Kutimutisse sattusin 12-aastaselt, kui tahtsime sõbrannadega veeta enneolematut suve. See koht puges mulle esimesest hetkest südamesse ning nüüdseks olen veetnud kõik järgnevad suved Laulasmaa mändide all. Olen väiksest saati tegelenud tantsimisega ning armastan teatrit ja kõike sellega seonduvat. Olin mitmeid aastaid KutiMuti Stuudio liige. Mu soov on see, et suudaksin ka laagrisse tulevatele lastele jagada killukesi oma kirgedest. Ma loodan, et igaüks, kes leiab tee Kutimutisse, kogeb samasugust emotsiooni ja armastust nagu sain seda mina. Kasvatajana tahan lastele pakkuda aktiivset ja sisukat ajaveetmist, uusi tutvusi, iseseisva hakkamasaamise kogemust ning unustamatuid ilusaid mälestusi.

MIIA MARIS PRAKS

Kümneaastase plikana sattusin õnneliku juhuse läbi KutiMutisse ja sellest ajast peale ei ole mu elus möödunud ükski suvi ilma siinsete ägedate inimeste, imeilusa looduse ja laagripisikuta. Seega, selles laagris on tõesti midagi nakatavat ja südantsoojendavat, mis ikka ja jälle mind siia tagasi toob. Kasvatajana püüan lastele pakkuda neid väärtusi, mida ise laagrilapsena ootasin. Ehk hästi palju lustimist ja suhtlemist, värskes õhus liikumist ning huvitavaid teadmisi maailma kohta. Lisaks Laulasmaa armastusele olen KutiMuti laagris kasvataja ka sellepärast, et lapsed on minu elus tähtsal kohal ning soovin panustada sellesse, et igaühel, kes meile jõuab, oleks meeldejääv laagrisuvi. Ajal mil ma KutiMutis ei viibi, annan ma rahvatantsutunde ning õpin klassikalist kitarri ja prantsuse keelt. Minu silma paneb eeskätt särama kultuur, olgu siis etenduskunstide või kirjatükkide vallas, kultuur teeb elu rikkaks! Lisaks püüan igal võimalikul moel liikuda, eelistan tantsu, ent ei pelga ära midagi, mis oma keha tajuda aitab. Peatse kohtumiseni Laulasmaal!

MARIANNE HELENA RAMMO

Mäletan hästi, kui aastal 2011 sain õnne teel ühe poisi asemel legendaarsesse Teenisuve vahetusse laagrilapseks. Sealt edasi tervitas mind soojalt KutiMuti Stuudio ja kui olin piisavalt vana, sain ka puukuuri värvida ja näpud mulda pista ehk minust sai malevlane. Mõned aastad olin Laulasmaalt eemal, kuid koduigatsus oli suur ja nii sai minust kasvataja. Muusika-teater-tants on alati olnud suur osa minu elust ja seda armastust soovin ka kasvatada KutiMuti rüblikute südametes.

KAREL KRISTJAN LEEDO

KutiMutiga ühendab mind juba aastatepikkune koostööpagas väga erinevates rollides. Arusaam laagrilapse, malevlase ja kasvataja rollist annab mulle võimaluse nautida ise kogu laagriperioodi protsessi ning läbi selle pakkuda toredatele laagrilastele parimat, mida oskan ja tean. Oluline meie koostöös on ausus, hoolivus, kaasatus, sõbralikkus ning turvaline keskkond. Sageli võib leida mind mõnest prooviruumist harjutamas bändi koosseisus, laulmas kooris või õppimas teksti teatrietenduseks. Olen tuline väitlemisklubis osaleja ning löön kaasa kõikvõmalikes projektides üritusturunduse vallas. Ma tean, et maailm on minu ees valla ja see paneb mind pingutama üha rohkem, et haarata endaga uusi teadmisi ja kogemusi. Ja seda kõike tahan jagada ka laagrisse tulijatele!

HELEN ZEISIG

KutiMutisse saabusin laagrilisena esimest korda 13-aastaselt. Huvitavad mängud, kirju seltskond ja soe Laulasmaa päike tegid mulle üsna ruttu selgeks, et see koht on lastele-noortele loodud ja ega ühest laagrivahetusest KutiMuti maailma avastamiseks ei piisa. Nüüdseks õpin Amsterdamis füsioteraapiat ning suved veedan Laulasmaal noortega liikudes ja mängides. Mulle meeldib suhelda erinevate inimestega, tantsida, looduses jalutada ja muusikale vaadata. Kasvatajana on mu soov, et laste laagrikogemus oleks nauditav, samas väljakutset pakkuv ja et koosveedetud aeg neile kindlasti pikaks ajaks südamesse poeks 🙂

Christiin Lehtsaar

Aastal 2012 leidsin esmakordselt tee KutiMutisse laagrilapsena. Pärast esimest laagrivahetust mõistsin, et see mu viimaseks ei jää. Olen sellest hetkest peale veetnud iga võimaliku hetke KutiMutis ning ei kujutakski suve ilma selleta ette. Imelised ning emotsiooniderohked maleva- ja laagriaastad on aga linnutiivul möödunud ning nüüd olen astunud kasvatajarolli, et kõiki laagris kogetud tarkusi ning elamusi ka praegustele laagrilastele edasi anda. Ma soovin pakkuda noortele mitmekesist laagrisuve, uusi kogemusi, tantsu, laulu, nalja ning sporti, sest need on tegevused mis mul endal alati silma särama panevad ja ma loodan ka nende tegevuste läbi laagrilaste silmadesse sära tuua.

KRISTJAN HENDRIK PAAVO

Olen Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudeng. KutiMutisse sattusin esimest korda 2012. aastal oma hea sõbra kaudu. Mõned aastad olin laagrilaps. Sellele järgnes viis aastat Laulasmaa õpilasmalevat, kus õppisin Kutimutit teise pilguga hindama. Põnevad tegevused, inspireerivad ja huvitavad inimesed, koostöö erinevate inimeste vahel- need teevad KutiMutist koha, mis on justkui omaette väike ja kodune maailm. Lisaks olen käinud viis aastat KutiMuti stuudios, mis on andnud mulle palju energiat ja kogemusi. Mulle meeldivad avatud inimesed, näitlemine ja loomulikult korvpall. Soovin, et iga laagrilaps võtaks laagrist kaasa uued sõbrad, palju positiivseid ja kordumatuid elamusi ning naudiks täie rinnaga aega Laulasmaal.

PILLE-RIIN JOOSU

Iga kord, kui ma jälle KutiMutis olen, tekib üks eriline ja armas hetk. Lapsed on õues ning ma kõnnin läbi tühja ja vaikse koridori. Tunnen, kuidas see maja hingab ja kuidas selle süda tuksub elujõust, mida loovad kõik need ainulaadsed ja säravad inimesed, kes KutiMutis käivad ja seda oma koduks nimetavad. Sellisel hetkel täidab mu südant siiras õnnetunne ja rahu. Nagu paljud pikaajalised KutiMuti pereliikmed, olen ka mina teinud läbi laagrilaps-malevlane-stuudiokas-kasvataja teekonna. Leian, et iga etapp on mulle palju andnud ja mind inimesena arendanud ning ma ei vahetaks neid kogemusi, hetki ja mälestusi mitte millegi vastu. KutiMutisse toovad mind ikka ja jälle tagasi need inimesed, merelähedane asukoht, sport, teater, tants ja laul ning see seletamatu miski, mis tekib kõigi, laagrilaste, malevlaste ja kasvatajate koostöös, ning mis toob viimasel päeval pisarad silma. Tahan jagada kõigi siia laagrisse tulevate lastega just neid emotsioone!

IRIS PÄHN

Kutimuti laagrisse sattusin esimest korda 2010. aasta suvel ja nüüdseks olen siin veetnud suure osa oma suve-, sügis- ja talvevaheaegadest. Olen laagrielus osalenud laagrilapse õpilasmalevlase, rühmajuhi - ning nüüd viimaks ka kasvatajana. Just siit Laulasmaalt olen saanud endale kallimad sõbrad ning kõige olulisemad isikuomadused. Samuti sain just siit laagrist teatripisiku, mis viis mind peale Tallinna Prantsuse Lütseumis põhikooli lõpetamist hoopis Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi. Lisaks teatrile armastan laulu, tantsu, sporti ja ürituste korraldamist. Igas laagrivahetuses tahan endast anda kõik, et lastel oleks sama vinge laagrikogemus kui minul, et nad õpiksid tundma iseennast ja väärtustama liikumist, kunsti ja meeskonnatööd.

ANDRES RASS

Olen elurõõmus ja hakkamist täis noormees, keda tuntakse nimega Rass. Õpin Viljandi kultuuriakadeemias muusikat ja olen terve elu lisaks muusikale tegelenud ka spordiga. Kõige kõrvalt on mul alati olnud huvi erinevate ürituste ja projektide korraldamise ning noortega tegelemise vastu. Olen neli suve järjest käinud malevas ja varasemalt ka teistes laagrites. Neist saadud kogemuste põhjal on minus kasvanud soov ise noortesse ja nende arengusse panustada ning aidata neil leida oma rada. Näen laagrikasvatajana võimalust pakkuda noortele meeldejääv laagrisuvi, kus üheskoos meeleolukaid tegevusi tehes areneda ja kasvada.

ISABEL MARY ROOS

KutiMutisse sattusin esimest korda laagrilapsena aastal 2011. Esmalt oli sees suur hirm sinna minna - ja peale laagris veedetud nädalat ei tahtnud ma sealt enam ära tulla. See koht puges mulle tugevalt südamesse, avardas minu silmaringi, tekitas mulle võimaluse tegeleda muusika ja teatriga, andis mulle sõbrad terveks eluks. Nii saigi laagrilapsest malevlane ja nüüd malevlasest kasvataja. Oman suurt kogemust laste ja noortega, olles ise lasteaiaõpetaja assistent ja lapsehoidja. Igapäevaselt olen ma ümbritsetud lisaks lastele ka muusika ja teatriga. Minu soov KutiMuti kasvatajana on pakkuda laagrilastele soojust, mõistvat suhtumist, lõbusat ja arendavat laagrivahetust!

KRISTJAN SÕERUMÄE

Olen Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudeng. Minu Kutimuti teekond sai alguse aastal 2010, mil tulin siia esimest korda laagrilapseks. Mööda sai saadetud 5 äraütlemata meeleolukat aastat ning 2015. aastast jätkasin juba Kutimutis malevlasena. Kolm hooaega sai kaasa tehtud ka Kutimuti Stuudio näitetrupis. Laulasmaa ja Kutimuti on viimased 11 aastat andnud mulle elus kõige olulisema – olen siit leidnud sõprust, armastust ning saan täiesti kindlalt öelda, et selle koha ja nende inimeste näol on tegemist minu teise kodu ja perekonnaga. Loodan, et siia laagrisse tulevatel noortel saab siin olema vähemalt poolt nii äge kui minul siin olnud on. Vabal ajal meeldib mulle tegeleda muusika ja spordiga ning neid tegevusi loodan teha ka koos laagri lastega. Eriti südamelähedane on mulle klaverimäng, kuid kindlasti on samaväärselt õdus võtta õhtul randa lõkke äärde kaasa kitarr ning nautida lauluhäälte saatel päikseloojangut horisondi taha. Suvi Laulasmaal on minu jaoks aasta kõige mõnusam aeg ning soovin, et saan anda seda tunnet edasi ka järeltulevatele põlvedele.

KATALEENA MUZAFFAROV

Minu esimene mälestus KutiMutist pärineb 2010. aastast, kui tulin esimest korda laagirilapseks. KutiMuti laager on saanud aastatega mulle väga armsaks ja pugenud südamesse. Just siit olen leidnud endale kõige kallimad sõbrad. Meeldejäävad aastad on möödunud mul malevlasena. Kolm aastat olen näitlemisega tegelenud Kutimuti Stuudio näitetrupis. Vabal ajal meeldib mulle muusikaga tegeleda, tantsida, sporti teha ja looduses aega veeta. Ma soovin, et iga laagrivahetus oleks sama vinge kui minul, et noored õpiksid end tundma, meeskonnatööd, laulmist, tantsimist, aktiivselt tegutsemist nautima. Ja loodan, et neidki tabab armastus selle koha vastu, mis ikka ja jälle iga suvi noori siia kokku toob.

KAARA SMIDt

Tulin esmakordselt KutiMuti laagrisse aastal 2016 ning teadsin kohe, et siia ma jään. Olen kogu oma elu olnud muusika-ja teatrihuviline, ning laagris sain ma tegeleda just sellega, olles samal ajal ümbritsetud toredatest inimestest. Vabal ajal käin laulmas ning õpin klaverit. Armastan väga lastega töötamist, unistan õpetajaametist ning olen 2 aastat olnud laululaagris kasvataja . Soovin väga et iga laps lahkuks KutiMutist uute sõpradega, uute oskustega ning sama suure sooviga tagasi tulla nagu minagi.