AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

Uudised
Vahetuste kava
Laagri info
Registreerimine
Pildid laagrielust
Videod laagrielust
Personal
Arhiiv
LAULASMAA PUHKEKESKUS
ASUKOHT
KONTAKT

 

KUTIMUTI NOORTELAAGRI PERSONAL 

ANDRES POPOV

Kui puutusin kokku esimest korda Kutimuti laagriga, kutsus see suurepärane atmosfäär mu kohe enda juurde ning minust sai laagrilaps, seejärel malevlane ja nüüdseks kasvataja. Kasvatajana tahaksn, et lapsed saaksid sama eredad mälestused kui mina Kutimutist sain - et neil oleks midagi vägevat meenutada kui nad kasvavad suureks.  Olen tegelenud erinevate hobidega alates tantsimisest ning jalgpallist, lõpetades laulmise ja näitlemisega. Praeguseks olen lõpetanud õpingud Londonis Rose Brufordi lavakunstikoolis.. Ma usun, et erinevates etenduskunstides, kui nendes leida loomingulist vabadust, on võimalik noortel avastada äärmiselt palju. Mitte ainult enda kohta, vaid ka selle kohta, kuidas ühiskond töötab ja toimib, sest kunst on mingil määral ühiskonna peegeldus. Loodan, et noored saavad kogeda seda tegemisrõõmu ja vabadust mida kutimutis on võimalik leida. Kohtume Laagris!

  TIIU MÄGI

 

Tiiu on KutiMuti laagri looja ja vaimne juht. Lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, Tallinna Pedagoogilise Seminari noorsootöö eriala, õppinud EMTA Lavakooli magistriõppes, läbinud kümneid erialakoolitusi Eestis ja mujal maailmas. Tiiu elutee on katkematu enesetäiendamise ja maailma-avastamiste jada. Loomult optimistlik ja uudishimulik, on ta samas nõudlik nii enda kui teiste vastu.  Kõrge vastutustundega ja sõnapidaja. Armastab teatrit, sporti, mägedes matkamist ja reisimist ning jagab ennast nende armastuste vahel. Laste ja noorte keskel tunneb ennast ülihästi ja unustab tavaliselt siis ka oma vanuse (et ikka ise mängudes ja seiklustes täiega kaasa lüüa). KutiMuti laager Laulasmaal on üks tema elutöödest.

 

   ANDRE ORG  

 

On keha, on kultuur. Ise lõpetanud kehakultuuri eriala pean väga tähtsaks inimese mitmekülgset arengut ja hindan erinevaid kehalisi ja vaimseid tegevusi. Elu peab olema seiklusrikas ja positiivne. Igapäevaselt töötan treenerina ja naudin lastega töötamist, mis kulutab vaimu ja närve, kuid samas annab tohutupalju energiat ja elurõõmu. Muusika, tants, kitarr ja sport on minu elus tähtsal kohal, läbi millede elan ennast välja ja tunnen end täisväärtuslikuna.

 

  TOORA ALLIKSOO

 

Minagi olen veetnud lapsena kõik oma suved KutiMutis ning läbinud traditsioonilise teekonna laagrilapsest malevlaseks ning edasi kasvatajaks. Soovin anda lastele edasi seda sama rõõmu, elujõudu ja tegutsemistahet, mille endale laagrilapsena Laulasmaalt külge sain. Pean ennast aktiivseks inimeseks, hetkel õpin Tartu Ülikoolis arstiteadust, kuid täiendan end ka kooli kõrvalt mitmekülgselt - mulle meeldib teha trenni, tantsida, lugeda, käia teatris, veeta aega looduses, avastada, reisida…Ootan suvelt seda, et nii lastel kui ka kasvatajatel oleks meeletult tore, tegus ja hariv suvi Laulasmaal ning laagrivahetuse lõpuks oleks kõigil mingi uus oskus või kogemus, mida endaga kaasa võtta.
NORBERT METSTAK

Minu teekond Laulasmaal KutiMutis algas 2009. aastal ning sellest ajast alates olen püsivalt end KutiMutiga sidunud. Minu pikaajalise staaži võtmeks ongi see vahva KutiMuti kogukond, millest mul on rõõm ja au osa olla. Laagris olemine andis mulle palju väärtuslikke kogemusi ja mälestusi, mistõttu sooviksin seda kogemust ka ise lastele ja noortele edasi anda.
Inimesena olen avatud suhtlusele ja uutele väljakutsetele. Armastan muusikat, laulu, näitlemist, reisimist, olen ise dirigeerinud noortekoori ja lavastanud kooliteatris. Iga päev on uus võimalus enda arendamiseks ning hea meelega jagaksin enda kogemusi ja katsumusi laagrilistega.

  Marii Ingriin Saaremäe
  Olen 22-aastane noor, kes ülikoolis käib Viljandis, elab Tartus ja töötab Tallinnas. Laagri ja laagrilaste armastuse pisik on minus olnud sellest ajast peale, kui mäletan. Ja see pisik on nii suur, et oma mitme linna elu vahelt lausa pean leidma selle aja, et veeta nädal või mitu laagrikasvatajana. Mida muud paremat oleks oma suvega teha, kui veeta see laagris? Mis laager oleks parem, kus oma suvi veeta, kui mitte KutiMuti?
Ehk nüüd olen ma oma veidra ja kiire eluga jõudnud KutiMutisse kasvama ja ootan endale toredaid seltsilisi!
  MERLIN PEETTAMM
Õpin Tallinna Ülikoolis noorsootööd, sest mulle meeldib noortega suhelda. Nendega koos tegutsemine arendab ka mind ning see meeldib mulle.
Igapäevaselt töötan ma Päästeametis. Käin Harjumaa koolides, laagrites ja infopäevadel õnnetuste ennetamisest või ohtlikes olukordades käitumisest rääkima. Minu jaoks on turvalisus väga oluline ning kindlasti toon laagrisse selle teadmise meeldetuletamise või edasiandmise näol kaasa.
Ma armastan liikuda! Käin palju looduses – rabamatkad on minu lemmikud, sest saan seal vaikust nautida või loodust kuulata. Samuti pean lugu spordist. Mind võib tihti kohata jooksmas või rulluisutamas. Seda tehes saan oma mõtted selgemaks.
Kasvatajana meeldivad mulle eesmärgipärased ettevõtmised, kuid kõige tähtsam selle juures on olla paindlik. Austan noorte tahet ning mis võib olla meeldivam, kui saada järgmiseks päevaks mõtteid noortelt endilt!
URMAS SALU

Laulasmaalt olen noorena saanud üle 25 laagrikogemuse. Loomulik kulg oli saada malevlaseks ning siis juba kasvatajaks. Aastate peale olen väga palju õppinud, kuidas laager peab toimima ning kuidas saavutada sõbralik ja lahe laagrikeskkond. KutiMuti on olnud lahutamatu osa minu suvedest ning olen siit saanud väga suure osa sellest, kes ma praeguseks olen - sõbralik ja aktiivne noor, kellele meeldib loovtöö. Suurimad kired on mul filmitegevus(9 aastat) ning muusika(11 aastat). Laagris on mu eesmärk lastele väga meeldejääva laagrisuve korraldamine, millel oleks sama positiivne efekt nende lapsepõlves ning ka edasises elus.

MARIANNE HELENA RAMMO
  Mäletan hästi, kui aastal 2011 sain õnne teel ühe poisi asemel legendaarsesse Teenisuve vahetusse laagrilapseks. Sealt edasi tervitas mind soojalt KutiMuti Stuudio ja kui olin piisavalt vana, sain ka puukuuri värvida ja näpud mulda pista ehk minust sai malevlane. Mõned aastad olin Laulasmaalt eemal, kuid koduigatsus oli suur ja nii sai minust kasvataja. Muusika-teater-tants on alati olnud suur osa minu elust ja seda armastust soovin ka kasvatada KutiMuti rüblikute südametes.
 SIGRID LEPPMETS
 

KutiMuti puges mu südamesse, kui sattusin 2013. aastal laagrisuve viimasesse vahetusse ehk Teenisuve vahetusse. Armusin Laulasmaasse ja KutiMutisse.
Õpin hetkel BFMis suhtekorraldust, peagi olen vastu astumas oma bakalaureuseõpingute viimasele aastale. Kooli kõrvalt praktiseerin õpitut tütarlastekoori Ellerhein juures, kus alustan peagi oma kolmandat hooaega kultuuritöö korraldajana.
Armastan tööd aktiivsete ja loominguliste noortega, kes tahavad ennast täiendada ja on tulvil entusiasmi. 

 HELEN ZEISIG
KutiMutisse saabusin laagrilisena esimest korda 13-aastaselt. Huvitavad mängud, kirju seltskond ja soe Laulasmaa päike tegid mulle üsna ruttu selgeks, et see koht on lastele-noortele loodud ja ega ühest laagrivahetusest KutiMuti maailma avastamiseks ei piisa. Nüüdseks õpin Amsterdamis füsioteraapiat ning suved veedan Laulasmaal noortega liikudes ja mängides. Mulle meeldib suhelda erinevate inimestega, tantsida, looduses jalutada ja muusikale vaadata. Kasvatajana on mu soov, et laste laagrikogemus oleks nauditav, samas väljakutset pakkuv ja et koosveedetud aeg neile kindlasti pikaks ajaks südamesse poeks :)

MARIE KÄIGE

Tulin Kutimutisse esimest korda 2011.aastal ning sellest ajast alates on osake minust jäänud Laulasmaale. Igal suvel tulen seda miskit taas üles noppima ja endast jällegi midagi maha jätma.
Minu suurim kirg on tantsimine. Olen 2012-2013.aastal läbinud aastase tantsuõppeprogrammi Taanis ning aastatel 2013-2016 õppisin Tallinna Ülikoolis koreograafia osakonnas. Hetkel töötan tantsuõpetajana nii laste, noorte kui ka täiskasvanutega.
Tantsuinimesena armastan muidugi ka muusikat ja laulmist ning tänu Kutimutile olen kätt proovinud nii laulja, kitarristi kui ka dirigendina kutimutilaste ees koori juhendades.
Mulle meeldivad väljakutsed- ärkan meelsasti hommikul vara, käin Laulasmaa metsas jooskmas ja meres suplemas ning soovin alati inspireerida ka ka teisi olemaks parim versioon iseendast.
Tänu aastatepikkuse laagrikasvataja praktikale ja oma igapäevasele tööle väga erinevates vanustes inimestega olen õppinud erinevate situatsioonidega toime tulema mänguliselt ja loominguliselt.
Soovin lastele ja noortele olla positiivne eeskuju, õpetaja ja sõber ning pakkuda neile mängulusti, avastamiserõõmu ning unustamatuid mälestusi.

EMMI KÕIV
KutiMutisse sattusin esimest korda pisikese tüdrukuna ning juba pärast esimest nädalat teadsin, et jään alatiseks sinna majja tagasi tulema. Nii läkski – olen juba aastaid iga suve Laulasmaal veetnud, olgu siis laagrilapse, malevlase, rühmajuhi või kasvatajana. Just selle viimasena tahan lastele ja noortele edasi anda sama imelist, elumuutvat ja tugevat emotsiooni, kui ise igal aastal KutiMutist saan. Nii laagris kui eraelus tegelen palju muusika ja kultuuriga – pean väga oluliseks noorte kultuuriliste teadmiste suurendamist ja huvi äratamist kunstimaailma vastu, aga ka üleüldist silmaringi avardamist päevakajalistel teemadel ning üksteise mõistma õppimist ja ära kuulamist. Vähem tähtis pole ka sport, füüsiline aktiivsus ning tervislikud eluviisid – üks meie laagri eripärasid on minu arvates just see vaimse ja füüsilise tervise süst, mille kogu aastaks Laulasmaa suvest saab. Loodan, et kõik lapsed, kes tulevikus KutiMutisse satuvad, kasvavad ja arenevad tänu sellele laagrile sama palju, kui mina seda omal ajal tegin ja ikka veel teen, ning et saan ka oma panuse nende kasvamisse anda! 
CRISLYN KAAREPERE  
Olen aktiivne noor, kes enamik oma suvedest on veetnud Laulasmaal KutiMuti laagris.
Laagrisuvi Laulasmaal on jätnud kustumatud mälestused ja kauaaegsed sõbrad igaveseks. KutiMutisse jõudes ununevad kõik maailma mured ning seal saab suve nautida täiel rinnal.
Olen tegelenud suuremal määral lauatennise ja hobikorras kunstiga, seega soovin, et minu vahetustes saaksid lapsed kogemuse nii spordi kui ka kunsti alal.
Näeme suvel KutiMutis!
HENRI OTSING  
Käinud lapsena Kutimuti laagris ja hiljem malevas, usun kasvatajatöös laste piiramatusse arengusse ja püüan neile anda võimaluse end leida ja teostada. Minu tugevamad küljed on draama- ja muusikaõpe - nendega olen ise aastaid aktiivselt tegelenud. Ka kõiges muus hindan söakust ja iseloomukust, mida katsungi laagrilastes (ja endaski) kultiveerida ühe vahetuse pakutud piisakeses päikselises
KATRIN KULLO  
Mina sattusin KutiMutisse varateismelisena ja sellest ajast peale olen veetnud Laulasmaal mitmed imetoredad suved laagrilapse, malevlase ja kasvatajana. Olen vahepeal suuremaks ka saanud (siiski mitte pikkuselt) - lõpetanud Tartu Ülikooli etnoloogia ja kommunikatsiooni eriala, reisinud mööda Euroopat, teinud muusikat ja teatrit, õppinud filmitegemist. Minu jaoks on tähtis koostegemine ja -olemine, lugude ja laulude edasiandmine - nii saame sõpru ja mõttekaaslasi kogu eluks. Laagris annan endast kõik, et lapsed saaksid olla rõõmsalt loomingulised, vabad, koostöised ja aktivsed!
ASKO KÜLMSAAR  
Pean end läbi ja lõhki spordiinimeseks, seetõttu köidab mind kõik, mis on seotud liikumise ning mänguga. Olen lõpetanud kehakultuuriteduskonna ning olnud koolis kehalise kasvatuse õpetaja, seega töö laste ja noortega on üks osa minu igapäevast.
Usun, et iga uus päev on võimalus midagi lahedat teha, õppida või vähemalt unistuste poole püüelda ja üritan seda vaimu ka end ümbritsevatele inimestele edasi anda.
Soovin laagris lastele jagada oma teadmisi ja indu, nii liikumise, spordi, mängu kui tantsu valdkonnast.

   
webmaster