AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

Uudised
Vahetuste kava
Laagri info
Registreerimine
Pildid laagrielust
Videod laagrielust
Personal
Arhiiv
LAULASMAA PUHKEKESKUS
ASUKOHT
KONTAKT

 

KUTIMUTI NOORTELAAGRI PERSONAL 
ANDRES POPOV

Kui puutusin kokku esimest korda Kutimuti laagriga, kutsus see suurepärane atmosfäär mu kohe enda juurde ning minust sai laagrilaps, seejärel malevlane ja nüüdseks kasvataja. Kasvatajana tahaksn, et lapsed saaksid sama eredad mälestused kui mina Kutimutist sain - et neil oleks midagi vägevat meenutada kui nad kasvavad suureks.  Olen tegelenud erinevate hobidega alates tantsimisest ning jalgpallist, lõpetades laulmise ja näitlemisega. Praeguseks olen lõpetanud õpingud Londonis Rose Brufordi lavakunstikoolis.. Ma usun, et erinevates etenduskunstides, kui nendes leida loomingulist vabadust, on võimalik noortel avastada äärmiselt palju. Mitte ainult enda kohta, vaid ka selle kohta, kuidas ühiskond töötab ja toimib, sest kunst on mingil määral ühiskonna peegeldus. Loodan, et noored saavad kogeda seda tegemisrõõmu ja vabadust mida kutimutis on võimalik leida. Kohtume Laagris!

  TIIU MÄGI

 

Tiiu on KutiMuti laagri looja ja vaimne juht. Lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, Tallinna Pedagoogilise Seminari noorsootöö eriala, õppinud EMTA Lavakooli magistriõppes, läbinud kümneid erialakoolitusi Eestis ja mujal maailmas. Tiiu elutee on katkematu enesetäiendamise ja maailma-avastamiste jada. Loomult optimistlik ja uudishimulik, on ta samas nõudlik nii enda kui teiste vastu.  Kõrge vastutustundega ja sõnapidaja. Armastab teatrit, sporti, mägedes matkamist ja reisimist ning jagab ennast nende armastuste vahel. Laste ja noorte keskel tunneb ennast ülihästi ja unustab tavaliselt siis ka oma vanuse (et ikka ise mängudes ja seiklustes täiega kaasa lüüa). KutiMuti laager Laulasmaal on üks tema elutöödest.

 

   ANDRE ORG  

 

On keha, on kultuur. Ise lõpetanud kehakultuuri eriala pean väga tähtsaks inimese mitmekülgset arengut ja hindan erinevaid kehalisi ja vaimseid tegevusi. Elu peab olema seiklusrikas ja positiivne. Igapäevaselt töötan treenerina ja naudin lastega töötamist, mis kulutab vaimu ja närve, kuid samas annab tohutupalju energiat ja elurõõmu. Muusika, tants, kitarr ja sport on minu elus tähtsal kohal, läbi millede elan ennast välja ja tunnen end täisväärtuslikuna.

 

  TOORA ALLIKSOO

 

Minagi olen veetnud lapsena kõik oma suved KutiMutis ning läbinud traditsioonilise teekonna laagrilapsest malevlaseks ning edasi kasvatajaks. Soovin anda lastele edasi seda sama rõõmu, elujõudu ja tegutsemistahet, mille endale laagrilapsena Laulasmaalt külge sain. Pean ennast aktiivseks inimeseks, hetkel õpin Tartu Ülikoolis arstiteadust, kuid täiendan end ka kooli kõrvalt mitmekülgselt - mulle meeldib teha trenni, tantsida, lugeda, käia teatris, veeta aega looduses, avastada, reisida…Ootan suvelt seda, et nii lastel kui ka kasvatajatel oleks meeletult tore, tegus ja hariv suvi Laulasmaal ning laagrivahetuse lõpuks oleks kõigil mingi uus oskus või kogemus, mida endaga kaasa võtta.
NORBERT METSTAK

Minu teekond Laulasmaal KutiMutis algas 2009. aastal ning sellest ajast alates olen püsivalt end KutiMutiga sidunud. Minu pikaajalise staaži võtmeks ongi see vahva KutiMuti kogukond, millest mul on rõõm ja au osa olla. Laagris olemine andis mulle palju väärtuslikke kogemusi ja mälestusi, mistõttu sooviksin seda kogemust ka ise lastele ja noortele edasi anda.
Inimesena olen avatud suhtlusele ja uutele väljakutsetele. Armastan muusikat, laulu, näitlemist, reisimist, olen ise dirigeerinud noortekoori ja lavastanud kooliteatris. Iga päev on uus võimalus enda arendamiseks ning hea meelega jagaksin enda kogemusi ja katsumusi laagrilistega.

  SUSANNE GRETLIN KOSKLA
Olen Sakust pärit Tallinna Ülikoolis noorsootööd õppiv neiu. Olen kooliväliste tegevuste osas aidanud korraldada kodukohas Saku mitmevõistlust väiksematele lastele. Lapsed on siirad ja ausad ning nende vahetu olemine tekitab minus palju häid emotsioone. Mulle meeldib lastega tegelemine, ürituste korraldamine ja huvitegevuse arendamine, sest see on midagi, mille puhul pärast eesmärgi õnnestumist tunned heameelt ise, aga veel tänuväärsem on see, kui näed, et tehtud töö on ka kedagi teist aidanud või rõõmsaks teinud. Lisaks organiseerimisele on minu jaoks väga oluline ka aktiivne elustiil.
Mängisin 8 aastat tennist, viimased aastad olen aga tegelenud triatloniga. Sportlikku ja tervislikku eluviisi tahan ka noorte seas propageerida.

 

  EVELY PAJULA
Olen Rakverest pärit 20-aastane üliõpilane. Hetkel õpin Tallinna Ülikoolis noorsootööd. Varasemalt olen pea kogu oma vaba aja huvitegevustesse suunanud (tantsimine, laulmine, näitlemine jpm). Tänu tihedale koolivälisele tegevusele olen õppinud hästi oma aega planeerima ja erinevate kohustuste vahel olulisele keskenduma. Praeguseks olen põhirõhu pannud õppimisele, aga vabal ajal käin jooksmas, teen pilatest, kokkan ja reisin. Mulle meeldib lastega tegeleda, sest lähtun põhimõttest: Mida külvad- seda lõikad. Laps on nagu peegel-kõik, mida ta kogeb ja tunneb, peegeldab ta sulle tagasi. Tahan laagris lapsi innustada, toetada ja julgustada. Näeme laagris! :)
URMAS SALU

Laulasmaalt olen noorena saanud üle 25 laagrikogemuse. Loomulik kulg oli saada malevlaseks ning siis juba kasvatajaks. Aastate peale olen väga palju õppinud, kuidas laager peab toimima ning kuidas saavutada sõbralik ja lahe laagrikeskkond. KutiMuti on olnud lahutamatu osa minu suvedest ning olen siit saanud väga suure osa sellest, kes ma praeguseks olen - sõbralik ja aktiivne noor, kellele meeldib loovtöö. Suurimad kired on mul filmitegevus(9 aastat) ning muusika(11 aastat). Laagris on mu eesmärk lastele väga meeldejääva laagrisuve korraldamine, millel oleks sama positiivne efekt nende lapsepõlves ning ka edasises elus.

 KAIRE RUSS
 

Seda, et mulle meeldib lastega töötada, sain teada  2014. aasta suvel, kui Inga Lunge kutsus mind tegema võitlusstseene tolle aasta Kuti Muti suvetükile „Reliikvia“. Minu hariduseks on 3 aastat filmikooli Madriidis ja 2 aastat näitlemist ja kollaboratiivset teatrit Rootsis, erialaks lavavõitluse õpetaja ja koreograaf. Olen Eesti Lavavõitluse Liidu juhatuses. Tunnen, et mul on palju anda noortele läbi enda kogemuste ja teadmiste. Kuidas olla avatult sina ise ja kuidas aktsepteerida teiste erinevusi, kuidas luua elu iseenda soovidest lähtudes, koos kõigega, mis sind ümbritseb. Ja mul on palju õppida lastelt ja noortelt, mida ma ka huviga ootan sellelt suvelt.

 

 HELEN ZEISIG
KutiMutisse saabusin esimest korda 13-aastaselt. Huvitavad mängud, kirju seltskond ja soe Laulasmaa päike tegid mulle üsna ruttu selgeks, et see koht on lastele-noortele loodud ja ega ühest laagrivahetusest KutiMuti maailma avastamiseks ei piisa. Seega läbisingi traditsioonilise laagrilaps-stuudiokas-malevlane teekonna, kuni jõudsin kasvatajastaadiumisse, nautides igat viimastki sekundit. Nüüd, 7 aastat hiljem, olles tulevane füsioteraapiatudeng Hollandis, tahan lastele anda seda, mida KutiMuti kasvatajad läbi aastate mulle endale pakkunud on: inspiratsiooni, arendavaid tegevusi ja unustamatu laagrikogemuse.
Olen väiksest saati tegelenud tantsimisega (ballett, rahvatants, hiphop, cheerleading) ning viimased 7 aastat ka aktiivselt näitlemisega. Lastega olen töötanud nii spordilaagris, koolis kui lapsehoidjana. Kasvatajana on mu soov, et laste laagrikogemus oleks nauditav, samas väljakutset pakkuv ja et koosveedetud aeg neile kindlasti pikaks ajaks südamesse poeks :)

MARIA KÄIGE

Tulin Kutimutisse esimest korda 2011.aastal ning sellest ajast alates on osake minust jäänud Laulasmaale. Igal suvel tulen seda miskit taas üles noppima ja endast jällegi midagi maha jätma.
Minu suurim kirg on tantsimine. Olen 2012-2013.aastal läbinud aastase tantsuõppeprogrammi Taanis ning aastatel 2013-2016 õppisin Tallinna Ülikoolis koreograafia osakonnas. Hetkel töötan tantsuõpetajana nii laste, noorte kui ka täiskasvanutega.
Tantsuinimesena armastan muidugi ka muusikat ja laulmist ning tänu Kutimutile olen kätt proovinud nii laulja, kitarristi kui ka dirigendina kutimutilaste ees koori juhendades.
Mulle meeldivad väljakutsed- ärkan meelsasti hommikul vara, käin Laulasmaa metsas jooskmas ja meres suplemas ning soovin alati inspireerida ka ka teisi olemaks parim versioon iseendast.
Tänu aastatepikkuse laagrikasvataja praktikale ja oma igapäevasele tööle väga erinevates vanustes inimestega olen õppinud erinevate situatsioonidega toime tulema mänguliselt ja loominguliselt.
Soovin lastele ja noortele olla positiivne eeskuju, õpetaja ja sõber ning pakkuda neile mängulusti, avastamiserõõmu ning unustamatuid mälestusi.

MAARIT NIINEPUU
Olen noortega töötanud juba päris palju aastaid ja küllalt ei saa vist kunagi. Mulle lihtsalt tundub see  reaalse võimalusena maailma paremaks muuta ning seejuures hindan siirust ja vaheldust, mida lastega töötamine endaga kaasa toob.
Mulle meeldib matkamas käia ja seda olenemata aastaajast. Ühtlasi hindan kõrgelt aega kui mul on mahti hea raamatu seltsis vaikselt maha istuda. Suvisel ajal armastan ratta seljas pikemaid retki ette võtta.
Igasugu ootamatused ja muutuvad olukorrad, mis annavad võimaluse oma loovuse ja leidlikkuse proovile panemiseks, on mulle alati hästi istunud. Usun, et just need muudavad kõik kogetu meeldejäävaks. 
CRISLYN KAAREPERE  
Olen aktiivne noor, kes enamik oma suvedest on veetnud Laulasmaal KutiMuti laagris.
Laagrisuvi Laulasmaal on jätnud kustumatud mälestused ja kauaaegsed sõbrad igaveseks. KutiMutisse jõudes ununevad kõik maailma mured ning seal saab suve nautida täiel rinnal.
Olen tegelenud suuremal määral lauatennise ja hobikorras kunstiga, seega soovin, et minu vahetustes saaksid lapsed kogemuse nii spordi kui ka kunsti alal.
Näeme suvel KutiMutis!
HENRI OTSING  
Käinud lapsena Kutimuti laagris ja hiljem malevas, usun kasvatajatöös laste piiramatusse arengusse ja püüan neile anda võimaluse end leida ja teostada. Minu tugevamad küljed on draama- ja muusikaõpe - nendega olen ise aastaid aktiivselt tegelenud. Ka kõiges muus hindan söakust ja iseloomukust, mida katsungi laagrilastes (ja endaski) kultiveerida ühe vahetuse pakutud piisakeses päikselises
KATRIN KULLO  
Mina sattusin KutiMutisse varateismelisena ja sellest ajast peale olen veetnud Laulasmaal mitmed imetoredad suved laagrilapse, malevlase ja kasvatajana. Olen vahepeal suuremaks ka saanud (siiski mitte pikkuselt) - lõpetanud Tartu Ülikooli etnoloogia ja kommunikatsiooni eriala, reisinud mööda Euroopat, teinud muusikat ja teatrit, õppinud filmitegemist. Minu jaoks on tähtis koostegemine ja -olemine, lugude ja laulude edasiandmine - nii saame sõpru ja mõttekaaslasi kogu eluks. Laagris annan endast kõik, et lapsed saaksid olla rõõmsalt loomingulised, vabad, koostöised ja aktivsed!
ASKO KÜLMSAAR  
Pean end läbi ja lõhki spordiinimeseks, seetõttu köidab mind kõik, mis on seotud liikumise ning mänguga. Olen lõpetanud kehakultuuriteduskonna ning olnud koolis kehalise kasvatuse õpetaja, seega töö laste ja noortega on üks osa minu igapäevast.
Usun, et iga uus päev on võimalus midagi lahedat teha, õppida või vähemalt unistuste poole püüelda ja üritan seda vaimu ka end ümbritsevatele inimestele edasi anda.
Soovin laagris lastele jagada oma teadmisi ja indu, nii liikumise, spordi, mängu kui tantsu valdkonnast.

   
webmaster